Annelerin yeni tercihi : Silvermom Göğüs Ucu Koruyucu

0 340

Annelerin yeni tercihi : Silvermom Göğüs Ucu Koruyucu

Son günlerde hamile annelerin epey bir ilgisini çeken bir üründen bahsetmek istiyoruz. Toparladığımız bilgileri sizlerle paylaşmaya başlıyoruz. Buyrun yazımıza;

Silver mom gümüş koruyucu göğüs ucu aparatı. Tamamen el yapımı olan bu ürün 925 ayar gümüşten yapılmaktadır. Tüm annelerin kullanım kolaylığı yaşaması adına standart tek bir ölçüde üretilmektedir.

Gümüşün içerisinde bulunan antifungal ve antibakteriyel özelliği sebebiyle sıklıkla yıkama gerektirmez. Kapakları başka bebekler için de kullanabilirsiniz. Gümüş alerjisi olan annelerin kullanmaması önerilir.

Silver mom gümüş koruyucu göğüs ucu aparatı temizliği nasıl yapılır?

*İlk etapta kullanmadan önce su ile karbonatı karıştırdığınız suda hafifçe ovalayabilirsiniz. Veya kapak üzerine damlatacağınız birkaç damla limon ile ovarak da yapabilirsiniz.

*Ovma işlemi bittikten sonra kapaklar kullanıma hazır olacaktır.

*Bebeğiniz süt kalıntıları ve kokusuna karşı hassas ise kullanmadan önce meme ucu ve gümüş göğüs kapaklarını nemli bezle silebilir veya yıkayabilirsiniz.

*Gümüş kararan ve sararan bir maddedir bu sebeple temizleme işlemi sıklıkla uygulansa da kararmalar tekrarlayacaktır, bu tip durumlar endişe edilecek bir durum değildir.

Hamilelik döneminde kullanımı nasıl olmalıdır?

  Doğuma birkaç hafta kala günde 1-2 saatle başlayıp süre gittikçe arttırılır. Doğum sonrasında gece, gündüz ve tüm emzirme aralarında mümkün olduğunca uzun süre meme ucunda kalması önerilir.

Silvermom kullanım ve önerileri

*Emzirme gerçekleşmediği her an kapakları meme ucuna yerleştirip uyku da dahil olmak üzere mümkün olduğunca uzun süre meme ucunda kalması önerilir.

*Silvermom koruyucu göğüs kapaklarını göğüse yerleştirdikten sonra, göğüs kapağı üzerine göğüs pedi konması tavsiye edilir.

  • Emzirmediğiniz her an kullanılması tavsiye edilir.
  • Krem, losyon,  yağ vb. ürünlerle beraber kullanılması önerilmez.
  • Eğer meme ucunda ileri derecede çatlak ve yaralar mevcutsa, emzirirken silikon meme ucu ile kullanımı kolaylık sağlayabilir.
  • Alkol, losyon, dezenfektan, çamaşır suyu veya herhangi bir kimyasal ile kesinlikle temizlenmemelidiir.
  • Meme ucuna kolayca yapışmasını sağlamak için anne sütünden koruyucu kapaklara sürüp kuruyarak yapışmasını sağlamak kullanım kolaylığı açısından uygun olur.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.