Aren Bebeğin Doğum Hikayesi

0 252
Merhabalar;
Aren ile hamilelik serüvenimiz evliliğimin 6. Ayında başladı.ilk duyduğumda çok şaşırmıştım bu kadar hızlı hamile kalmayı hiç düşünmüyordum.Farklı ama güzel bir duygu.
Hamileliğimin ilk 3 ayında sadece halsizlik yaşadım.Bunun haricinde hiç bir sıkıntı yaşamadım.Hamileliğim çok rahat geçti.Çok zayıf olduğum için hamilelik sürecinde hiç hamile kıyafeti giyemedim.Bu içimde bir nebze uktedir mesela.38 +3 haftayı tamamladığımızda doğum serüvenimiz başladı.Ben normal doğuma cesaret edemediğim için en başından beri sezaryen doğum istedim.Fakat 35. Haftada minik nişane belirtim geldiği için erken doğum yapma riskim de vardı.
38. Haftaya başladığımızda 1 hafta sonra kpss sınavına girecektim ve açıkcası sınavda sancım tutarsa diye çok endişelendim. Zira aşırı şanssız biri olduğum için, sınavda sancı tutacağını hissetmiş gibiydim. Bu yüzden 10 ekim pazartesi günü aç karnına doktoruma gittim.Kafaya koydum doğum yapacağım diye. Bu arada hamileliğim boyuncada sürekli çocuk olunca gezemeyeceğim diye hep gezdim, gezmeye düşkünüm de biraz 😅
Neyse doktoruma ben sınava giricem sınavda beni sancı tutar biliyorum, çocuğum açısından riski yoksa eğer ben bugün doğum yapmak istiyorum dedim.O da tamam saat 15’te seni doğuma alalım yukarı çık işlemlerini hallet dedi. Bende tamam biz kocamla biraz daha gezelim mi kahvaltı yapmadık dedim. Adam halime bakıp sanki bugünlerimi hisseder gibi güldü bana.
Neyse işlemleri hallettik doğumu bekliyorum.derken vakit geldi.Bugüne kadar hiç bir ameliyat yada operasyon geçirmediğim için çok tedirgindim. Birde ben çocuk hem bayıltırken hemde ayıltırken ilaca maruz kalmasın diye belden uyuşturmalı doğumu tercih ettim. Kırmızı ojelerimi sürdüm gittim. Sedye ilerledikçe acaba komple bayılsam mı falan diye ikilemde kalmadım değil. Hatta sordum ama artık değiştiremiyormuşum kaçış yok gidiyoruz.
Sonra baktılar ellerim ayaklarım ojeli ameliyat esnasında tırnaklardan birşeye bakıyorlarmış. Benim ojeleri bakıcılar gelişi güzel bulaştıra bulaştıra çıkardılar. Güzel olcam doğum sonrası derken paçozlara döndüm resmen.
Ameliyathane aşırı soğuktu doktorum ameliyata başladı. Herşey çok normal ilerliyordu ki bir ara doktoruma şey dediğimi hatırlıyorum. Napıyosunuz karnımı mı yırtıyorsunuz demiştim. Oda sen buraya odaklanma başka şeyler düşün dedi ve o anda suratıma korku filmlerinde ki gibi kan fışkırdı. Nasıl bir kanım varsa önümdeki o set bariyeri aştı suratıma püskürdü.Başımda bekleyen bir görevli yüzümü sildi falan o ara baskı uygulamaya başladılar ve bir balon gıcırtısı duydum adeta 😅 Yalan yok o ara biraz zorlandım ama aman aman değil. Kan olayı beni biraz etkilediği için sanırım. Başımdaki görevli bir sıkıntı var mı nasıl hissediyorsun? dedi. Nefes almakta biraz zorluk çekiyorum dedim. Maske takmamı ister misin? dedi. Bende olur valla hep dizilerde filmlerde görüyorum çok merak ediyorum takalım dedim. Sonra ameliyat bitti Aren’in kedi gibi cıyaklamasını duydum.sonra yanıma getirdiler mis gibi kokuyordu.duygulanmamak elde değil.Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah 🤗

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.