Doğumdan Sonra Diyetsiz Nasıl Kilo Verilir?

0 280

Doğumdan Sonra Diyetsiz Nasıl Kilo Verilir?

Hamilelik dönemi vücudunuzun tüm hormonel yapısının tamamen değişime uğradığı bir dönemdir. Bu dönem içerisinde anne kendisinde bir çok değişim fark eder. Bunların en dikkat çekicisi ise hamilelikte alınan kilolar olur. Özellikle diyet yapılamayan bu özel dönemde anneler 10 ile 15 kilo arasında alır ve bu durumun sonucu olarak doğumdan sonra bu kilolar anne adayına fazlasıyla yük olur.

Ancak doğumu takip eden lohusa dönemi ve bebeğinizi emzirdiğiniz dönem boyunca yine diyet uygulama tavsiye edilmez. Sütünüzün kalitesinin bozulması ve sütün miktarının azalmaması için emzirme dönemlerinde diyet yapılması önerilmemektedir. Bizde sizler için doğum sonrası diyet yapmadan kilo vermenin yöntemlerini araştırdık.

Doğum sonrası diyet yapmadan kilo vermem mümkün

* Karbonhidrat içeren yiyecekler kilo alımı sağladığı için bu tip yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Gün içerisinde 5 porsiyondan fazla karbonhidrat içerikli yiyecekler tüketilmemesi önerilir.

* Porsiyon sayısını arttırıp miktarını azaltarak metabolizma ve sindirim sisteminizi daha hızlı çalıştırabilirsiniz.

* Yeşil yapraklı sebzeler ve mevsim meyveleri haricinde tüketilen besinlerin zararlı olacağından azar azar tüketmekte fayda var.

* Çok fazla tatlı, abur cubur ve fast food gıdaların tüketilmemelidir. Abur cubur ve ağır tatlılar özellikle göbek ve kalça bölgelerinde çok zor eriyen yağlanmaların oluşmasına neden olacaktır.

* Gün içerisinde mümkün olduğu kadar hareketli olmalısınız. Bu sayede daha hızlı kalori yakar ve  metabolizmanızın daha hızlı olmasını sağlarsınız.

* Kahvaltıda daha çok besin tüketmeli , öğle ve akşam yemeklerinde bu miktarı azaltmak çok etkili sonuçlar doğuracaktır. Ek olarak 3 ana öğün tüketmeli ve bu ara öğünlerde yoğurt ve meyve
gibi sindirim sistemini hızlandırıcı besinler tüketilmelidir.

* Kesinlikle diyet yapmayın ve bebeğinizi emzirdiğiniz için yeterli oranda besin değeri yüksek gıdaları tüketin. Lohusalık döneminiz sona erdiğinde bebeğiniz sütten kesilir kesilmez yoğun şekilde diyet yapmaya başlayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.