Hamilelik Döneminde Kıyafet Seçimi

0 322

Hamilelik Döneminde Kıyafet Seçimi

Hamile kaldığınız zaman vücudunuz normal bir süreçteki durumdan daha ağır ve bir o kadarda hassas bir döneme girmiştir. Bu nedenle hamilelik süresince seçtiğiniz yanlış kıyafetler vücudunuzda istenmeyen reaksiyonlar oluşturacaktır. Peki hamilelik süresince nasıl kıyafetler seçmeliyiz? Bu sorunun cevabını sizler için araştırdık.

Hamile Kıyafeti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

*Lohusa döneminizde vücudunuz değişeceği için alerjik durumlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden özellikle keten, yün, pamuk ve ipek gibi doğal kumaşlardan üretilen giysilerin tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle terlemeyi önleyen nefes alan kumaşların tercih edilmesi olumlu olacaktır.

*Lohusalık süresince karın ve göğüs bölgesinde şişmeler meydana gelir. Bu nedenle lohusalık döneminde hemen dar giysilere geçilmemeli ve halen eski haline dönüşmemiş olan vücut hatlarının bir süre daha bu şekilde devam edeceği göz önünde bulundurularak kıyafet seçiminde bulunulmalıdır.

*Lohusalık döneminde kıyafet seçiminde bir önemli noktada iç çamaşırıdır. Özellikle sıkı sert sütyenler , naylon çamaşırlar giyilmesi kesinlikle yanlıştır. Lohusa döneminde iç çamaşırı seçimi pamuklu kumaşlardan tercih edilmeli ve dar kesimli iç çamaşırlarının tercih edilmesi yerine bol ve rahat kesimli iç çamaşırlarının tercih edilmesi gerekmektedir.

* Genellikle lohusa döneminde rahat pijama ve gecelikler giyerek bu döneminizi en rahat şekilde geçirmeye özen göstermelisiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.