Irmak Bebeğin Hikayesi

0 383

Kızımda aslında çok çektim. İkinci pek zor geçmedi. Çünkü planlı sezeryan bir gün veriyorlar. O günü bekliyorsun 38.39 haftada alıyorlar. Ama kızımda zor oldu. 9 ay boyunca çalıştım ve suyu fazlaymış, 8.ayında öğrendim. Önceden haberim olsa tedavisi varmış. Bir daha ki kontrolde “gel iyice bakalım” dedi. Gittim. Bu arada devlet hastanesine gidiyordum , yine gittim. Birde kontrolleri aksatmayan birisiydim. Başıma nasıl geldi artık bilmiyorum.

Daha sonra gittik Doğuma girmen gerek dediler. 39.hafta da dedim girmeyeceğim bekleyeceğim . Beklersen suyun da boğulup ölebilir, ters çevrilir ve beyninde ödem oluşur. Benimki de ne çılgınlık! Gittim eve doğurmam dedim. Kendi sancım da doğuracağım! Heh bekledin de ne oldu derseniz , bekledim ters oldu birden bire makat gelişi oldu. 40.hafta ”5 günlüktü hemen acilde sezaryana hazırladılar. Ben istemiyordum tabi ameliyat, ama keşke baştan girseydim doğuma diyorum. Daha sonra bebek baş geldi, bekleyin yatak ayarlıyoruz odalar dolu dendi… ”bekledik” o arada normal doğuma girdim.

Ve 18 saat bekledim içeride sancılar içinde.. Çok kötü bir o kadarda mucizevi bir şeydi. Doğum da kordon sarktı.Acil sezeryan lazım dendi. Koşturarak götürdüler ve gözümü açtığımda ağzımda oksijen maskesi. “Kızım nerede?” dedim. Sen odaya geldikten yarım saat sonra gelecek dendi. Çok zordu ama bir o kadar güzel. Evlat sahibi olmak kadar güzel şey yok. Sezeryan mı normal doğumumu derseniz normal doğum 🤰

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.