Otribebe Burun Aspiratörü

0 185

Bebeğinizin burnu tamamen temizlendikten sonra tek kullanımlık değiştirilebilir ucu çıkarıp çöpe atın. Her işlem öncesi yeni uç takın. Enfeksiyon taşıyan burun salgısıyla doğrudan temas halinde olan ucun tekrar kullanılmaması, enfeksiyonun bulaşıcılık riskini ortadan kaldırmak açısından önem taşır.

1. Nemlendirin %100 deniz suyundan oluşan monodozla bebeğinizin burnunu nemlendirin.
2. Temizleyin Aspiratörü kullanarak bebeğinizin burnunu nazikçe temizleyin. Aspiratörün üzerine yumuşak uçlu ağzı takın ve burun kanalını nazikçe temizlemesi için bebeğin burnunun içine yerleştirin. Aynı işlemi her iki burun kanalına da ayrı ayrı uygulayın.

 

3. Ucu Değiştirin Hijyen için, tek kullanımlık aspiratör ucunu değiştirin. Bebeğinizin burnu temizlendikten sonra, maksimum hijyen için tek kullanımlık ucu atın ve aspiratörü bir sonraki kullanım için hazırlayın. Bebeğiniz tertemiz burnuyla kolayca nefes alsın ve her anı neşeli olsun!

Bebeklerde Burun Tıkanıklığı

Bebek ve çocuklarda mevsimsel olarak sık rastlanan solunum yolu enfeksiyonları yüksek miktarda mukus (burun salgısı) üretimine ve dolayısıyla da burun tıkanıklığına neden olur. Tek başına bakıldığında burun tıkanıklığı önemli bir sorun gibi görünmeyebilir. Ancak burun tıkanıklığı giderilmediğinde, aşağıdaki sorunlarla karşılaşılabilir;
– Bebeğiniz yeterince süt ememez, huzursuz ve mutsuz bir hal alır.
– Uyku kalitesi bozulur, buna bağlı olarak gelişimi etkilenir.
– Beslenme sırasında fazla hava yutma sonucunda gaz sancıları ortaya çıkabilir.
– Burun tıkanıklığı giderilmediği takdirde orta kulak iltihabı ya da sinüzit gibi daha ciddi ve ağrılı enfeksiyonlara dönüşebilir.
– Tüm bunlara bağlı olarak da bebeğinizin ve sizin yaşam kaliteniz azalır.
Bunların sonucunda burun tıkanıklığı yalnızca bebeklerin hayat kalitesini bozmakla kalmaz, bebeklerinin huzursuz, uykusuz, yemek yemeyen halini gören ebeveynler de endişelenmeye başlar; bebek gece uyumadığında ebeveynler de uyuyamaz ve ailenin yaşam kalitesi olumsuz yönde etkilenir.

 

İçerik https://www.otribebe.com.tr sitesinden alınmıştır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.