Selim Ali Bebeğin Hikayesi

0 195

Merhabalar
Ben size en zor günlerimi anlatmak istiyorum. 22.12.2015 yılında 3.bebeğimi kucağıma aldım. Gerçi ne kadar almak denirse.. İlk hamile olduğumu öğrendim , tahlil sonucum yüksek çıkmıştı. Biraz araştırdım ikiz olabilir falan yazıyordu ki bundan önce de ikizlere düşük yapmıştım. Bu sefer sonuç daha yüksekti. (önceki 220000, bu 34520)di. Fakat doktorum “hayır bu tek gebelik ve sağlıklı bir gebelik” dedi. Herşey normal gidiyordu. Cinsiyetini falan öğrendik. 2.taramaya kendi isteğimle girmedim. Herşey iyi gidiyordu ta ki 20. haftaya gelene kadar. 20 haftalık rutin kontrole gitmiştim ki doktor hanım ultrasonda bakıyor birşey söylemiyor ama bir panik hali var birşeyler söylemek istiyor ama bulamıyor. Endişeli bir tavırla 10 dk kadar baktı sonra dedi ki “bekle diğer arkadaşım da baksın” . Diğer doktor da geldi birlikte bakıyorlar ben tabi anladım ters giden birşeyler olduğunu. Çünkü eskiden kilosu şöyle, boyu şöyle falan derdi bu sefer hiçbirşey söylemiyor. Sonra dediler ki 2.ci bir kese daha var!
Doktor diyor ki ben nasıl görmedim böyle birşeyi , nasıl olur falan. Tabi ben şok oldum. Bana başka perinatoloji dalından doktor öneriyor. Ben gidermiyim. Hayır! Beni öylece bıraktı senden ne hayır gördüm ki o ne yapacak diye düşündüm.
Sürekli hastanelere gidip geliyorduk. Erken doğum olacak dediler ama ben bu kadar erken beklemiyordum. Bir gece bebek bildiğin sağ tarafıma geldi , sol tarafım boştu resmen eşim bile şaşırdı. Sabah kalktığımda suyum gelmişti ve kanamam vardı. Hemen ambulansla özel hastaneye getirildim. ve 29+0 1300 kg 31 cm . 3 dk da bir gelen sancımla birlikte ben hemen doğuma alındım ve minik erkeğim geldi , ben tüm acılarımı unuttum. Sezeryanlı halimle 42 gün boyunca hastaneye gidip geldim , süt götürdüm ona sonra 42.gün sonunda evimize geldik. Bitanemizin kafasında çokşükür herhangi bir sorun olmadı. Sadece kafasının alın bölgesi büyük doğdu , zamanla oda düzeldi. Çokşükür tahlilleri falanda güzel çıktı ,sadece kalbinde ufak bir delik var oda zamanla kapandı ama böbreklerinde sorun çıktı.
O doktor bizi yanılttı malesef ama sonuç olarak oğlum şuanda 2 ay sonra 3 yaşında olacak. Böbrekleri doğuştan at nalı yani birleşik böbrek. Çok fazla idrar yolu enfeksiyonu geçirdiği için koruyucu olarak antibiyotik kullanıyoruz.

Allah herkesi çocuğuna bağışlasın.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.